Automatické prahy a ich pouzitie

Automatické prahy (padacie prahy) sú vhodné do masívnych interiérových dverí ale i exteriérových dverí, ktoré predeľujú miestnosti s rozličnými teplotami. Napríklad medzi kuchyňou a špajzou alebo chodbou a garážou.

Veľkým plusom automatických prahov oproti klasickým dreveným prahom je, že zachovávajú bezbarierový interier a i napriek tomu plnia zvukovú a aj tepelnú izoláciu a sú skoro neviditelné.

Existuje niekoľko druhov automatických prahov  (padacích prahov), ktoré sa od seba líšia poskytovanými výhodami ale samozrejme i cenou. Vo všeobecnosti ale tým, že automatický prah tvorí nepriepustnú barieru voľnému prechodu vzduchu medzi miestnosťami okrem tepelnej pohody vo vykurovanej miestnosti sa znižujú náklady na energie, ale napríklad ak ide o oddelenie garáže, kotolne, či kuchyne od ostatných miestností budovy automatický prah zabraňuje i prieniku dymu a pachov.

 

Automatické prahy sú osadené v interiérových dverách (ale samozrejme i exteriérových dverách) v drážke a v spodnej časti majú tesniacu gumu. Prah sa pri zatváraní dverí spúšťa z drážky k podlahe a dokonale k nej prilne. Naopak pri otvorení dverí sa automatický prah vsunie nazad do dverí.

Automatický prah osadený v interiérových dverách musí pri zatvorených dverách po celej dĺžke dokonale dosadnúť na podlahu. To sa reguluje na strane pántov pomocou dvoch skrutiek na reguláciu prítlaku lišty.

Vnútorný nastavovací mechanizmus umožňuje utesnenie maximálnej medzery pod dverným krídlom cca 15mm. Ak je medzera ešte väčšia existujú i automatické prahy, ktoré  utesnia škaru pod dverami až 20mm veľkú.

 

www.dverekendra.sk

Výroba prepracovaných, elegantných
interierových dverí na mieru
s dovozom a montážou po celom Slovensku

Výroba prepracovaných, elegantných, interiérových dverí na mieru s dovozom a montážou po  celom Slovensku.

Optika v ktorej pracujú profesionáli.
Kvalitne vyšetríme váš zrak a flexibilne vyrobíme okuliare.
Sme vaši stáli partneri.

Personálna agentúra NOVIDEA, s.r.o , Poprad pôsobiaca už od roku 1992 predovšetkým v okresoch Poprad, Kežmarok, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš a Stará Ľubovňa.